Je fantastické kolik kultur, zvyků, jazyků a barev pleti je na celém světě!
phone
+420 602 955 508
info@getaway.cz
german english

Hotel Arnika Rudník


Hotel Arnika Rudník cca 14km od Jánských Lázní, je klidný menší hotýlek.

Je v umístěný v klidném prostředí, je ideální pro toho, kdo hledá samotu a nedělá mu problém, se přemístit za aktivitami v okolí, vozem. V okolí hotelu nic moc není , můžete jít po méně frekventované silnici na procházku. V blízkosti je restaurace, kde se můžete naobědvat, jelikož přes oběd v hotelu nevaří. Hotel je čistý se zachovalým vybavením, s bazénkem a 2 saunami – finskou a infrasaunou. Sauna i bazén byly příjemné, doporučuji rezervovat na určitý čas ještě před příjezdem do hotelu speciálně o víkendech.

Měli jsme menší apartmánek se 2 pokoji pro 4 osoby, vzhledem k tomu, že jsme na pokoji stejně moc nezdržovali, tak se to dalo celkem v pohodě.

V restauraci je malý dětský koutek s hračkami a herna pro větší se šipkami a kulečníkem, také nějaké stolní hry a puzzle. Měli jsme sebou i menší děti, tak se na chvíli zabavily. Mají zde k dispozici informace a typy na výlety do okolí. V blízkém okolí je hodně lyžařských areálů menších i větších, každý si vybere.

Měli jsme polopenzi, jídlo bylo jednoduché, žádný zázrak. Obsluha u večeře byla nedostatečná, jednou jsme čekali i hodinu, to s těmi malými dětmi bylo hodně nepříjemné. Na výběr bylo ze 2 jídel. Parkování před hotelem je celkem složité pro větší auto, pro menší auta mají garáže, my jsme museli parkovat před hotelem, kde je málo místa. Při odjezdu nám zablokovalo výjezdovou silnici auto přivážející prádlo z prádelny z nějaké externí firmy, a ani na požádání nám pán cestu neuvolnil a choval se neslušně. Se dvěma malými brečícími dětmi v autě jsme čekali, až si to vyřídí, personál nedokázal situaci vyřešit.

To je negativní zážitek, naopak velmi nás bavil výlet na horu Jánské Lázně. Jeli jsme kabinovou lanovkou nahoru a dolu na sáňkách. Nějaké jsme měli sebou a nějaké jsme si půjčili. Doporučuji zapůjčit sáňky v hotelu nebo v půjčovně dále od lanovky, přímo v areálu je to drahé za 150 Kč, jinde za 80Kč, v hotelu zdarma. Jízda byla suprová, jede se po turistické trase, která křižuje sjezdovku (celkem riskantní). Trvalo nám to asi 40minut. V dolní části se musí vjet na sjezdovku, kde byl sníh značně rozbředlý. Přesto jsme byli nadšení a děti chtěli zase, takže jsme změnili plány a druhý den jsme jeli znovu to už bylo trochu horší počasí, tak jsme si užili drsných horských podmínek.

Večer jsme se jeli vykoupat do bazénu v Jánských Lázních, kde byla dost chlórovaná voda, měla jsem problém s očima a teplota vody celkem nízká. Bazén je malý a když jsme odcházeli, přišli další lidé, myslím, že už by se nedalo ani plavat. Na cestě zpět domů jsme se ještě zastavili ve Dvoře Králové v ZOO, kde to bylo fajn, většina zvěře byla ve výbězích uvnitř, protože to bylo v únoru, ale to nevadilo, viděli jsme toho dost. V Zoo budují větší areál s prolézačkami, to bude určitě super. Ještě jsme si dali oběd v Zoo restauraci, ceny docela ujdou. Restaurace je odděl od lemuřího výběhu jen prosklenou stěnou, tak je můžete při jídle sledovat, je to pěkná podívaná.


Getaway.cz s.r.o. - Travel the world | Arnika