Je fantastické kolik kultur, zvyků, jazyků a barev pleti je na celém světě!
phone
+420 602 955 508
info@getaway.cz
german english

Hotel Fit Fun Harrachov


Wellness hotel Fit Fun je ryze nekuřácký hotel, který je jednoduše, ale velice účelně zařízen. V hotelu jsou krom standardních tak i mezonetové velice prostorné pokoje. Pro hotelové hosty je k dispozici hotelové parkoviště zdarma po celou dobu ubytování s dostatečnou kapacitou pro parkování.

Strava v hotelu je chutná, snídaně a večeře bývají formou bufetu. Ceny jídla jsou přiměřené. ( obědové menu je možné pořídit do 100,-Kč) Restaurace disponuje dostatečnou kapacitou míst pro klidné stolování. Jsou zde k zapůjčení dětské stoličky i pro nejmenší strávníky.

Samotný hotel se nachází asi 1,5 km od centra města v části Harrachova zvané Rýžoviště. Město Harrachov jako takové je největším sportovním a rekreačním centrem západní části Krkonoš, proslavené především sklářstvím a areálem se skokanskými můstky s nejslavnějším mamutím můstkem, na kterém jsou pořádány jak Světový pohár, tak i mistrovství světa v letech na lyžích.

Hotel je vzdálen asi 300 m od čtyřsedačkové lanovky, která nás vyvezla i s kočárkem pro našeho dvouletého syna na Čertovu horu, na které jsou v zimním období upravené sjezdovky všech náročností jedna modrá, dvě červené a jedna černá V tomto podzimním období, kdy občas ještě hřálo sluníčko, bylo na vrcholu hory vybudované bludiště, kde si nejen dospělí, ale hlavně děti spokojeně vyhráli. Přímo u hotelu je cca 500 m dlouhý vlek Amálka, na kterém je i večerní lyžování, a který je propojen s hlavním skiareálem. Hotel je ideálním místem pro rodinnou dovolenou v zimě i v létě, protože v jeho těsné blízkosti jsou turistické trasy v mnoha případech sjízdné i s dětským kočárkem vedoucí na nejznámější místa západních Krkonoš, kterými jsou například Dvoračky nebo Vosecká bouda, Mumlavské vodopády, atd. Zapomenout nesmíme na blízký hraniční přechod do Polska, za kterým se nachází obec Jakuszyce se známým sportovním areálem běžeckých tratí, které jsou v létě využívány jako cyklistické trasy. Turisté by si neměli nechat ujít návštěvu 27 metrů vysokého vodopádu Kamienczyk, nacházejícího se nedaleko města Harrachov na polské straně Krkonoš.

Wellness & Balneo centrum

O vaši spokojenost, pokud jde o odpočinek a relaxaci po intenzivně prožitém dni, se postará Wellness & Balneo centrum, skládající se ze dvou částí. V první z nich je bazén (hlavní část je vyčleněna plavcům, menší část slouží našim malým hostům jako brouzdaliště) sauna, fitness a masérna, ve druhé pak dva velké whirlpooly, infrasauna, parní lázeň.

Sportovní vyžití v hotelu

Součástí vybavení hotelu, je i bohaté sportovní vyžití pro návštěvníky samotného hotelu. Jedná se zejména i bowling, který se nachází v přízemí budovy, jsou zde dvě moderní dráhy, součástí bowlingového baru jsou i videohry pro děti i dospělé. Dále je možné v hotelu si zahrát pink pong, kde v sále jsou dva stoly. U recepce hotelu je možné si zapůjčit jak pálky, tak i míčky.

Pokud rodiče dětí dostanou chuť na kávu mohou i s dětmi zajít do baru, kde jeho nedílnou součástí je i dětská herna vybavená malou klouzačkou a drobnými hračkami, takže rodiče si mohou při hraní jejich ratolestí vychutnat lahodnou kávu, nebo jiné alkoholické, ale i nealkoholické nápoje.

Pár příkladů kam na výlet

Mumlavský vodopád

Mumlavský vodopád se nachází asi 2 km od centra města Harrachov a je známým výletním místem návštěvníků této oblasti. Mumlavský vodopád vytváří řeka Mumlava a překonává až 12 metrů vysoké stupně tvořené skalními žulovými bloky. V řečišti lze vidět tzv. Čertova oka nebo také Obří hrnce, což jsou ukázky tzv. evorzního jevu, kdy tyto prohlubně a ohlazy vznikají pohybem vody a kamínků a mají v průměru až 6 metrů. Nejmohutnější je vodopád při jarním tání. V zimě zamrzá a stává se z něj ledopád. Mumlavský vodopád patří mezi nejvodnatější vodopády v České republice. K vodopádu se dostaneme několika cestami: Harrachovou cestou od prodejny Norma nebo od harrachovského autobusového nádraží – jedná se o pohodlné asfaltové cesty, které jsou nenáročné a zvládnou je jak dříve narození, tak maminky s kočárky. Mimo to lze k vodopádu dojít lesní cestou z Rýžoviště (od hotelu Fit Fun je to po této cestě k vodopádu přibližně 20 minut volné chůze), nebo od Hornického muzea (10 minut). Tato cesta je však nevhodná pro jízdu kočárkem.

Sklárna Novosad

Sklárna Novosad & syn je soukromá druhá nejstarší sklárna v Čechách. Byla založena před rokem 1712 na jilemnickém panství hrabat Harrachů. Zachovaný tradiční způsob sklářské výroby může shlédnout každý návštěvník v rámci exkurze společně s následnou prohlídkou muzea a pivovaru. Sortiment výroby tvoří luxusní nápojové sklo, užitkové sklo a křišťálové lustry.

Pivovar Harrachov

Pivovar a restaurace Novosad je součástí sklárny Novosad & syn. Typicky pivovarská restaurace se stylovou atmosférou je atraktivní především vlastní výrobou piva František, které se vaří přímo před zraky hostů a které již bylo několikrát oceněno odborníky i veřejností na gastronomických výstavách a pivních soutěžích.


Getaway.cz s.r.o. - Travel the world | FitFun