Je fantastické kolik kultur, zvyků, jazyků a barev pleti je na celém světě!
phone
+420 602 955 508
info@getaway.cz
german english

Cesta do Indonésie


pak přelet z Jakarty do Denpasaru společností Garuda Indonésie, obě společnosti splňují mezinárodní bezpečností kritéria. Služby obou společností jsou na vysoké úrovni.

Měli jsme takto sestavený itinerář:

  • Přílet do Jakarty, 2 noci v Jakartě, Hotel Kemyaron 3*
  • Let z Jakarty do Denpasaru na Bali, 3 noci v Hotelu Bali Mandira 4*, Kuta, Beach Legien
  • Transfer do hotelu Tjanpuhan 4*, Ubud, Bali na 3 noci
  • Transfer do hotelu Alami and Restaurant 3*, Amed, Bali na 5 nocí
  • Transfer do hotelu Anika, Bali poblíž letiště, docházková vzdálenost na letiště
V Jakatě jsme měli zajištěné 2 noci v hotelu Ibis Kemyaron 3* s transferem (taxi  Blue Bird s taxametrem Vás vyjde na 170.000 Rp, 1 Rp je cca 1,9 Kč včetně poplatku za dálnici a poplatek za vjezd na letiště). Hotel je příjemný s bazénem a dobrou restaurací (cena hlavního jídla cca 70.000-80.000 Rp). Hotel není úplně v centru, ale dá se pěšky dojít k památníku nebo taxi za 30.000 Rp. Pokud máte dobrodružnou povahu můžete využít i místní autobusovou dopravu, která je nejlevnější. Navštívili jsme několik zajímavých míst, viděli jsme, jak to v takovém asijském velkoměstě žije. Pro toho kdo ještě nikdy něco takového neviděl, je to opravdu fascinující podívaná, hlavně doprava a život místních.
Kuta je turistické přímořské letovisko s velkou písečnou pláží a mnoha obchody, kde to přes den a hlavně v noci žije obchodem a zábavou. Stejně rušná je zde i doprava, takže malé uličky ucpané věčným provozem aut a motorek je lepší projít s rouškou na obličeji.  Pokud nebudete mít zajištěný transfer z letiště, je bezpečné a cenově výhodné využít taxi důvěryhodné společnosti např. Blue Bird, která jezdí s taxametry. Pláž nabízí aktivity jako surfování (v hotelu jsme měli lekci surfu zdarma, ale i na pláži nejdete mnoho půjčoven surfů a místních, kteří Vás rádi zaučí hodina cca 200.000-300.000 Rp podle domluvy), pouštění místních draků do velkých výšek, skákání do vln, stavění hradů z písku, nebo spoustu výletů do blízkého nebo vzdálenějšího okolí za krásami Bali. Na druhé straně poloostrova je pláž Nusa Dua, kde je možné si zaplavat, věnovat se některým vodním sportům a malinko si zašnorchlovat, ale moc od toho nečekejte. Kdo má rád aktivity jako paraseiling …, může si tady přijít na své.  Pokud nebudete mít zajištěnou plnou penzi, pak se můžete stravovat v místních restauracích, kterých je v Kutě mnoho cena jídla je cca 70.000 – 80.000 Rp, fresh juice ze sezónního ovoce  cca 25.000 Rp.
Fresh juice jsou skutečně lahodné a rozmanité. Ceny jsou uvedeny bez tax cca 20%.
Do Ubudu jsme měli zajištěný transfer cena taxi 380.000 Rp s taxametrem. Na trase Kuta – Ubud jezdí i autobusy různých společností za cca 100.000 RP za osobu. Doporučuji v Ubudu přespat na 2-3 noci, je to místo kulturní a umělecké, také v okolí je mnoho míst, která stojí za to navštívit jako různé budhistické chrámy a paláce, prales s opicemi, trekingové výlety s návštěvou rýžový polí a doporučuji také taneční představení indonéských tanečnic. Je zde i výborná možnost nakupování na hlavním trhu v centru Ubudu Vás bude přecházet zrak nad množstvím oblečení a suvenýrů.
Už jsme se hodně těšili na Amed Temple Pura Goa Lawah, jak si užijeme moře a doufali, že tam bude bude v moři co k vidění. Transfer z Ubudu do Amedu byl zajištění po snídani (taxi stojí 450.000 – 550.000 Rp, vždycky záleží na tom, koho potkáte a jak umíte smlouvat, cena na Bali jsou hodně o smlouvání). Cestou jsme se zastavili v Elephant Temple, Temple…..a Warter Palace, také díky pohřební ceremonii, která zablokovala silnici, nám cesta trvala cca 7 hodin. V Temple musite mít na sobě „sharon“ satek uvázaný jako dlouhá sukně, na parkovišti Vám jej budou vnucovat ke koupi s tím, že bez toho Vás dovnitř nepustí, ale vevnitř Vám jej půjčí v ceně vstupného. Vstupné do Templu a kláštěrů je celkem nízké vždy kolem 20.000 RP na osobu. Z Ubudu se můžete dostat do Amedu i autobusem cena cca 150.000 RP na osobu, ale nikde nestaví. V Amedu je nádherné moře, je tam několik pláží, kde jsou místa určená ke šnorchlování, pokud nemáte vlastní vybavení půjčí Vám za úplatu vše potřebné. Například pláž Jemeluk je výborná na příjemný relax, jsou tam restaurace s lehátky, které si můžete vypůjčit zdarma, pokud uděláte i nějakou malou koupi nápoje. Nicméně zde můžete v klidu pobýt půl nebo celý den, mají tam sprchu, záchod a chutná jídla za velmi přijatelné ceny. Například Fresh juice za 17.000 Rp, čerstvou rybu s rýží a zeleninou za 30.000 Rp, dobrou kávu s mlékem za 5.000 Rp včetně všech tax. Jo a jsou zde i místní masérky, které dělají výborné masáže celého těla za 60.000 Rp, nebo jen záda za 30.000 Rp. To si opravdu nenechte ujít. Na masáže je asi nejdražší oblast kolem Kuty.
Moře v Amedu je nádherné, korály a nespočet barevných ryb různých druhů. Voda je náramně teplá a proto není problém pozorovat fascinující život korálů a jejich obyvatelů tak dlouho, dokud se neomrzí a neomrzí se nikdy………stovky malých i velkých ryb, hrajících různými barvami spolu obývají korály mnoha druhů, člověk pozoruje, jak spolu souzní a a vzájemně si vyhovují……..nedokáži vyjmenovat všechny ty druhy ryb, ale viděli jsme i rejnoky, barakudy, sasanky, a když vyhledáte i nějakou lokalitu ve větších hloubkách, můžete zde vidět i největší rybu světa Mola Mola a žraloky nebo želvy například v Tulambon cca 20km severně od Amed. Na východním pobřeží je mnoho center pro potápění, určitě nebudete mít problém si domluvit potápěčské aktivity. Velmi hezká na šnorchlování  je i lokalita Vienna beach neboli Lipah beach kousíček za Amedem, tu doporučuji vřele.   
Cestovní kancelář GetAway má kontakty na místní spolehlivé průvodce, kteří zajistí výlety a aktivity různé náročnosti.  Na Bali a kousek od Amed se nachází největší hora Mont Agnung 3142 m, což je sopka, která soptila naposledy v roce 1963. Pokud máte dost energie můžete si udělat výšlap i tam!


Getaway.cz s.r.o. - Travel the world | Indonesie