Je fantastické kolik kultur, zvyků, jazyků a barev pleti je na celém světě!
phone
+420 602 955 508
info@getaway.cz
german english

Mallorca v únoru


Dlouho jsme uvažovali, zda se máme na Mallorku podívat. Není daleko, ale má podivnou pověst. Člověk si ten ostrov spojuje s hordami opilých Němců na plážích. Od známých jsme ale slyšeli, že ostrov stojí za prohlídku.

Proto jsme se rozhodli, že Mallorku navštívíme v poklidném zimním měsíci. Na velikosti chodeb a celkové koncepci letiště bylo zřejmé, že v létě tu jsou zvyklí na desetinásobný provoz.

Mallorca nás mile překvapila. Hezký, čistý ostrov s mnoha možnostmi k vandrování. Potkávali jsme i mnoho cykloturistů, kteří se bohužel musí pohybovat po silnicích. Žádné cyklostezky jsme neviděli. Bylo 16-18 stupňů a sluníčko.
K večeru se rychle ochladilo a setmělo. Voda byla nádherně křišťálová, ale ke koupání nelákala. Chybělo pár stupňů.

Na letišti jsme si zapůjčili vůz. Všichni mluví anglicky i německy.
Jezdí slušně, dodržují pravidla. Nafta stála okolo 1,40 EUR.

Ubytovali jsme se na okraji malého městečka Colonia de Sant Jordi.
V okolí se dá nádherně vandrovat, popít kafíčko a jít dál.
Hezká nenáročná asi 11 km cesta vede podél divokého a chvílemi strmého pobřeží k majáku Faro ses Salines. Tam jsme byli fascinováni vysokými vlnami, které se tříštili o skalnaté pobřeží.
Nádhera sednout si a pozorovat zapadající slunce v příboji vln.

Hezká, ale poněkud náročnější stezka vede na kopec San Salvator.
Sice tam vede i silnice, ale za pěkného počasí můžu doporučit nechat auto dole.

Jdete lesnatou přírodou s krásným výhledem po okolí.
Váš 1,5 až 2h výstup je dovršen nádherným rozhledem u kříže, prohlídkou památníku a historického kláštera. Je zde i možnost dobrého ubytování (vše nově zrekonstruováno v historických prostorách kláštera "Petit Hotel San Salvador" od 45,00 EUR za dvoulůžkový pokoj).
Další hezké trasy jsou v okolí Port de Soller. Zde je možnost se na zpáteční cestě nechat svést historickou tramvaji.
Zastavili jsme se i ve skalním historickém městečku Valldemossa. Doporučuji. Malebné.
Nedaleko se nachází Sa Foradada. Zastavit na parkovišti s nádherným pohledem na moře. Na rozhlídce vidíte váš cíl Cala de Costa Brava. Projdete směrem k muzeu a k restauraci, jdete podél nich cestou dál, až dorazíte k železnému plotu se špryclemi, které jsou instalovány kvůli utíkajícímu skotu a jinému dobytku. Nezalekněte se, přelezte a dostanete se do nádherného olivového sadu s bizarními stromy. Zde začíná vás sestup na pláž.

Na konci naší čtyřdenní cesty, těsně před odletem, jsme si naplánovali tříhodinovou prohlídku hlavního města. Jak se ukázalo, zasloužila by si Palma de Mallorca celodenní výlet. Nádherné stavby, malebná zákoutí, jedna kavárnička vedle druhé, palmy, honosný přístav bohatec. My jsme si stihli v krátkosti prohlídnout impozantní katedrálu Svaté Marie (nazývanou také La Seu).

Mallorka nás nadchla, nabízí dost dalších cílů a hezké počasí. Možná, že přijedeme ještě jednou na jaře, nebo na podzim. Na letní Mallorku se nadále neodvažujeme.


Getaway.cz s.r.o. - Travel the world | Mallorca