Je fantastické kolik kultur, zvyků, jazyků a barev pleti je na celém světě!
phone
+420 602 955 508
info@getaway.cz
german english
> Cestujte s námi > Exotické destinace > Zambie

Kapské město – Zambieplaceholder

Hlavní program

(Podrobný program neleznete pod fotogalerií, ke stažení v PDF)

Den 1-5 : Kapské město

Program na 5 dní sestavíme podle vašeho přání.
Příklady výletů včetně ceny uvádíme v souboru PDF pod fotogalerií.

Den 6: Franschhoek, Stellensbosh, Parl

Den 7-10: Kruger NP

V ranních hodinách odjezd na letiště v Kapském městě, odevzdání vozu na letišti (nebo odvoz transferem – podle objednaných služeb).
Odlet na letiště Hoedspruit. Ubytování přímo v NP.
Privátní safari.

Den 11: Viktoriiny vodopády

V ranních hodinách transfer na letiště KrugerMpumalanga cca 2.45hod odlet do Livingstone do Zambie.Cena zájezdu:
Varianta 1 hotely 4 a 5: 70.000 Kč

Pro skupiny od 3 osob cestujících společně máme výhodnější skupinové ceny.


Cena zahrnuje služby za osobu:

 • Ubytování na 11nocí/12dní ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní za osobu.
 • V hotelu Simbavati River Lodge je ubytování s all inclusive a zahrnuje plnou penzi (vyjma nápojů), čaj, kávu, 2 x denně – ráno a odpoledne – safari v otevřených terénních vozech s rangerem.
 • Pronájem vozu v Kapském městě na 5 dní včetně pojištěním – kompaktní vůz např. VW Polo Kompakt
 • Uvedené transfery
 • Letenky na vnitrostátní přelety: Kapské město – Hoedspruit,
 • Kruger Mpumalanga – Livingstone, Livingstone – Johannesburg

Cena nezahrnuje:

 • Náklady osobní potřeby např. telefonní hovory, prádelna, nealkoholické a alkoholické nápoje, strava kromě uvedené, spropitné apod.
 • Portýr na letišti. Jiné poplatky, které nejsou uvedeny výše.
 • Všechny poplatky kalkulované separátně.
 • Letenku a letištní poplatky na trase Praha – Kapské město – Johannesburg – Praha.
 • S jedním přestupem například ve městě Dubaj, Istanbul, Amsterdam, Doha (možná návštěva přestupní metropole).
 • Cestovní pojištění.Organizátorem zájezdu je náš zahraniční partner v dané zemi.
Itinerář je možné zkrátit nebo prodloužit na základě přání zákazníka.
Je možné změnit kategorii hotelů, dokoupit polopenzi nebo další služby.


Safari

Vyberete-li si pro svou dovolenou JAR, pak jistě nemůžete nenavštívit Krugerův národní park, který je jeden z nejstarších a největších parků světa. Safari v Krugerově parku je vyhlášené množstvím zvířat, které zde můžete spatřit. Dá se říci, že JAR je ještě stále trochu méně známé místo než například parky v Tanzánii nebo Keni, ale parky bez turistů zde nečekejte. Timbavati Game Reserve je jeden z privátních parků, kde se na rozdíl od národního parku může jezdit i off road ve speciálním džímu s místním rengerem. Safari je pak mnohem dobrodružnější a je tak možné spatřit více zvěře a ulovit do svého aparátu všechna zvířata „velké pětky“.


Podnebí a kdy cestovat

Pokud bychom Vám měli poradit, kdy se na safari vydat, bude záležet na tom, jaký park a program si na safari naplánujete. JAR se nachází na jižní polokouli a proto je zde opačné roční období, než je na severní polokouli. Většina území JAR leží v subtropickém pásu. U pobřeží je středomořské podnebí a ve vnitrozemí je suché kontinentální a sever zasahuje do tropů. JAR se rozprostírá ve vyšší nadmořské výšce a proto jsou zde teploty o něco nižší než jiných zemích ve stejných zeměpisných šířkách.

V období sucha jsou teploty velmi vysoké, zvěř se však v tomto období pohybuje kolem vodních napajedel a jiných vodních ploch a je tak více příležitostí k pozorování. V tomto období cestuje na safari většina turistů a zvěř i vy můžete být více rušeni.

V období dešťů mohou být podmínky pro jízdu terénem zhoršené a některá místa se tak nemusíte vůbec dostat, na druhou stranu je zde méně turistů.


Mezi západní a východní části země je počasí značně rozdílné. V západní oblasti je léto teplé a suché s teplotami kolem 25 °Ca v zimě se ochladí průměrně na 8 °C. Západní oblast je v létě vlhčí a teplejší s teplotami průměrně kolem 35 °Ca v zimě 20 °C. Ve vyšších polohách teploty klesnou až na bod mrazu. Srážky jsou zde minimální, jsou většinou vydatné a krátké spíše ve východní části země.


Ideální je vydat se do Krugerova národního parku od května do září. Vhodné měsíce jsou i březen, duben a říjen. Od května do září je sucho, zvířata se sdružují u vody a je jich víc vidět. Bývá slunečno, neprší a teploty jsou docela příjemné. Od října do dubna je období dešťů, je mokro a vegetace bují, výhodou je větší šance vidět mláďata.


jaro (září-listopad): denní teploty 16-30 °C
léto (prosinec-Únor): denní teploty 20-32 °C
podzim (březen-květen): denní teploty 16-29 °C
zima (červen-srpen): denní teploty 9-26 °C


Počasí zde může být velmi rozmarné, může se měnit opravdu rychle, na to byste měli být připarevni hlavně co se oblečení týče. Vhodné je vzdušné a příjemné oblečení v neutrálních barvách, které nebude zbytečně přitahovat hmyz.

Aktivity

Neodmyslitelnou aktivitou parku je pozorování zvěře, ptactva a přírody. Ve zbylém čase můžete v lůně přírody relaxovat nebo v některém z ubytovacích zařízení. Můžete se vydat na procházku nebo jezdit na kole, jsou zde vytvořeny speciální trailové trasy. Můžete se také vydat na projížďku vozem sami nebo s průvodcem. Můžete si zde zahrát i golf nebo se proletět balónem nebo vrtulníkem a pozorovat vše z ptačí perspektivy.

Bezpečnost

Nejdůležitější zásada na cestách po divočině je dbát pokynů průvodce, je to člověk, který je školený má mnoho zkušeností. Důležité je také dodržovat bezpečností pokyny tak, abyste se nevystavili zbytečným rizikům zdejší krajiny a odvezli jen krásné a nezapomenutelné zážitky.

Ochrana proti UV záření je nezbytná. Nezapomínejte na pitný režim, v extrémních podmínkách, čímž africká buš bezesporu je, může dojít k vaší dehydrataci.

Očkování

Do JAR ani Zambie není povinné žádné očkování, doporučujeme však tuto informaci ověřit několik měsíců před odjezdem. Vhodné je navštívit epidemiologické nebo infekční oddělení a informovat se o vhodném očkování. Zkontrolujte si u svého obvodního lékaře, zda máte platná všechna očkování, která jsou povinná například očkování proti tetanu. Z očkování doporučujeme očkování proti žloutence typu A a B, zvažte očkování proti břišnímu tyfu.

Vízum

Cestovatel s platným českým cestovním pasem, který do JAR a Zambie cestuje za turistickým i nebo obchodním účelem, nepotřebuje vízum pokud jeho pobyt nepřesáhne 90 dní.

Nespoutaná Afrika ovládne vaše smysly svým teplým a tajůplným aromatem.

Hlavní body programu

 1. Kapské město
 2. Franschhoek, Stellensbosh, Parl
 3. Kruger NP
 4. Viktoriiny vodopádyCena zájezdu

Varianta 1 hotely 4 a 5: 70.000 Kč

Podrobnosti k zájezdu

Dokument ke stažení - Detail [pdf]


Getaway.cz s.r.o. - Travel the world | Zambie